Inauguracyjne zwycięstwo grupy zielonej rocznika 2005!

Zawodnicy z grupy "zielonej" rocznika 2005 znakomicie rozpoczęli sezon 2016/2017. Podopieczni Alka Kraśnickiego i Łukasza Zalewskiego pokonali bowiem w pierwszej ligowej kolejce Wicher Kobyłka 3:0. Relacja z tego emocjonującego meczu znajduje się w rozwinięciu.

Podczas pierwszej kolejki rundy jesiennej sezonu 2016/17 grupa "zielona" rocznika 2005 mierzyła się z Wichrem Kobyłka. Nasz zespół do rozgrywek 2 ligi przystępował jako beniaminek, awansując do niej w poprzedniej rundzie. Tak więc „na papierze” to zespół z Kobyłki był faworytem tego spotkania. Pierwsza połowa meczu była bardzo wyrównana. Obydwa zespoły stwarzały sobie sytuacje strzeleckie jednak żaden z nich nie potrafił ich wykorzystać. Mimo lekkiej przewagi naszej drużyny wynik do przerwy to 0 do 0. Drugą połowę dużo lepiej zaczął zespół Wichru – przez pierwsze 10 minut gra toczyła się pod ich dyktando. Na szczęście w bramce świetnie spisywał się Filip Adamczyk, który kilkukrotnie ratował nas z opresji. Po jednej z jego obron wyprowadziliśmy kontratak podczas, którego faulowany był Kacper Domaszczyński. Do wykonania rzutu wolnego podszedł Janek Kacprzak, który posłał świetną piłkę „na nos” do Nino Wołoszko, któremu nie pozostało nic innego jak skierowanie piłki głową do bramki. Po zdobyciu gola powoli zaczęliśmy przejmować inicjatywę. Ponownie po faulu na naszym zawodników, mieliśmy rzut wolny w dobrym miejscu na strzał. Tym razem do piłki podszedł Jakub Jamrożek, który pewnym strzałem pokonał bramkarza drużyny przeciwnej. Zespół Wichru chcąc odrobić dwubramkową stratę postawił wszystkie swoje siły na ofensywę. Dzięki takiej grze kilkukrotnie dochodzili do sytuacji strzeleckich jednak w naszej bramce świetnie spisywali się Filip oraz Daniel Włodarczyk. Otwarta gra chłopców z Kobyłki pozwoliła nam na wyprowadzenie kilku groźnych kontrataków. Po jednym z nich, oraz świetnej asyście Oliwiera Kwietnia, swoją drugą bramkę w tym spotkaniu zdobył Nino Wołoszko. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:3 na naszą korzyść co pokazuje, że stać nas na walkę o najwyższe cele podczas spotkań w najbliższej rundzie jesiennej.

Strzelcy:
0:1 Wołoszko (Kacprzak)
0:2 Jamrożek (rz. wolny)
0:3 Wołoszko (Kwiecień)

Skład Marcovii:
Adamczyk, Domaszczyński, Jamrożek, Szabelski, Zapora, Wołoszko, Kornacki, Kacprzak, Sułkowski, Włodarczyk, Sobiecki, Jędrzejewski, Szleszyński, Wiśniewski, Kwiecień.

Trenerzy: Alek Kraśnicki, Łukasz Zalewski

Rodzicom dziękujemy za przybycie oraz kibicowanie swoim pociechom!

Dyrektor zarządzający
Paweł Rękas - sprawy związane z zarządzaniem klubem (administracyjno-finansowe)
e-mail: p.rekas@marcovia-marki.pl
603 154 725

Kierownik klubu
Konrad Król - bieżące sprawy organizacyjne (mecze, boiska, sprzęt sportowy, itp.)
e-mail: k.krol@marcovia-marki.pl