Bartłomiej Gołasiewicz: Damy z siebie wszystko!

Bartłomiej Gołasiewicz: Damy z siebie wszystko!

Pierwszy zespół Marcovii przygotowuje się do rundy wiosennej sezonu 2019/2020. W czasie przerwy w rozgrywkach udało nam się porozmawiać z Bartłomiejem Gołasiewiczem - najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny Konrada Kucharczyka. Popularny "Goły"  zapewnia, że on i jego koledzy zrobią wszystko co w ich mocy żeby jesienią Marcovia rywalizowała w 4 lidze. Cała rozmowa w rozwinięciu.

Bartek przyszedłeś do Marcovii przed rozpoczęciem tego sezonu. Z miejsca stałeś się kluczową postacią zarówno na boisku jak i w szatni. Spodziewałeś się, że tak szybko się to stanie? I przede wszystkim czy spodziewałeś się, że strzelisz aż 14 bramek? Dodajmy, że nie mogłeś zagrać w aż trzech spotkaniach.

Bartłomiej Gołasiewicz
: Przede wszystkim bardzo się cieszę, że przyszedłem do Marek. Myślę, że stałem się jednym z kluczowych zawodników ponieważ zawsze staram się jak tylko mogę. Wiadomo, że kluczem do sukcesu są zwycięstwa, ale niezwykle ważna jest również atmosfera w szatni. Mi się udało znakomicie zaaklimatyzować przy Wspólnej 12 i tym bardziej się cieszę, że jestem częścią tego zespołu. Czy spodziewałem się, że tak szybko to nastąpi? Powiem szczerze, że ciężko było mi tak myśleć w momencie przechodzenia do Marcovii. Poprzedni sezon przesiedziałem bowiem na ławce rezerwowych. Teraz czuję się jednak bardziej pewny siebie i wiem, że to dopiero początek dobrego grania w barwach Marcovii. Co do strzelania bramek powiem krótko - od tego właśnie jestem i mam nadzieję, że w rundzie wiosennej zdobędę ich jeszcze więcej.

Powiedziałeś, że starasz jak możesz. Nie sposób bowiem nie zauważyć, że często harujesz za dwóch. Wszyscy widzą, że wkładasz w każdy mecz całe serducho. Zawsze zostawiasz na placu gry wszystkie siły. Dodatkowo jesteś bardzo aktywny w działaniu dla klubu nie tylko na boisku, wszędzie się z nim utożsamiasz. Czujesz, że właśnie tutaj możesz w pełni wykorzystać swój potencjał? Awans do 4 ligi to długo wyczekiwany w Markach cel. Możecie dzięki niemu na stałe zapisać się w historii klubu. Czujesz związaną z tym presję?

Bartłomiej Gołasiewicz:
Staram się promować klub ponieważ uważam, że na to zasługuje. Robię to nie tylko dlatego, że ja tutaj gram. Uważnie przyglądam się młodym chłopaczkom z Akademii i widzę w nich duży potencjał. W przyszłości to właśnie oni będą musieli nas zastąpić. Nie widzę innej opcji niż awans. Nie po to przychodzą do nas wartościowi zawodnicy, nie po to ciężko trenujemy żeby tylko sobie pograć. Zarząd, miasto, kibice - wszyscy chcą awansu. My również. Cały czas będziemy mocno pracować żeby 4 liga zawitała do Marek. Damy z siebie wszystko! A co do mojego potencjału to uważam, że wzrasta on dzięki temu, że mogę trenować na co dzień z tak znakomitymi zawodnikami.

Szczerze mówiąc my również nie widzimy innej opcji. Ale skoro wspomniałeś o ciężkim trenowaniu to porozmawiajmy o przygotowaniach do wiosny. Trener Kucharczyk znany jest z bardzo dobrego przygotowania do obydwu rund. Daje wam zatem mocno w kość? Wiemy, że część zawodników odczuwała zmęczenie. Z Tobą jest podobnie czy nie odczuwasz aż tak cięższych treningów?

Bartłomiej Gołasiewicz:
Skłamałbym gdybym powiedział, że trener nie daje nam w kość bo daje mocno. Musi nam jednak dawać żeby każdy mógł wytrzymać później pełne 90 minut na 100%. Czy ja odczuwam zmęczenie? Bardzo ciężko pracuję, po 10 godzin dziennie jako montażysta podłóg. Jest to mocno fizyczna praca. Staram się być na każdym treningu a trenujemy 4 razy w tygodniu. Muszę zatem przyznać, że jest momentami bardzo ciężko i nie da się ukryć, że odczuwam zmęczenie. Nie narzekam na to jednak ani trochę ponieważ jestem przyzwyczajony zarówno do takiego trybu życia jak i intensywnych treningów. To wszystko zaprocentuje już wiosną.

Oprócz treningów rozgrywacie też mecze sparingowe z bardzo wymagającymi rywalami. Większość z nich to czołówka 4 ligi. Jak ocenisz dotychczasowe mecze z Piasecznem, Błonianką i Huraganem? Z Błonianką zagraliście bardzo dobrze, chwalili Was kibice gości. Co wpłynęło, że mecze z Piasecznem i Huraganem wyglądały niestety inaczej?

Bartłomiej Gołasiewicz:
Nie przywiązuję wielkiej wagi do tego z kim gramy mecze sparingowe bo po prostu uwielbiam grać. Cieszę się jednak, że rywalizujemy z silnym drużynami. Po tych spotkaniach śmiało mogę powiedzieć, że jesteśmy już teraz gotowi na 4 ligę. Z Błonianką zagraliśmy bardzo dobre zawody. Z Piasecznem i Huraganem przegraliśmy, ale w obydwu spotkaniach brakowało nam kilku kluczowych zawodników. Zwłaszcza w meczu z Huraganem nie mieliśmy podstawowego środka pomocy co dało się wyraźnie odczuć. Niemniej jednak nawet w tych spotkaniach udowodniliśmy, że długimi fragmentami nie odstawaliśmy od wyżej, póki co, notowanych rywali.

Z tego co powiedziałeś skład Marcovii jest już przygotowany na 4 ligę. Przyszło kilku nowych zawodników z dużym doświadczeniem. Według Ciebie będą to istotne wzmocnienia?

Bartłomiej Gołasiewicz: Oczywiście, że będą to bardzo istotne wzmocnienia. Damian Pracki i Maciek Baranowski to zawodnicy, których chciałoby mieć w swoim składzie większość drużyn z 4 ligi. To chyba najlepiej świadczy o tym jakie umiejętności prezentują. Wkrótce klub będzie mógł ogłosić dwa kolejne duże wzmocnienia. Rywalizacja o miejsce w składzie zapowiada się pasjonująco, ale właśnie o to chodzi. Nie ma co ukrywać - jesienią nam tego brakowało.

Cieszy nas zatem to niezmiernie i nie pozostaje nam nic innego jak życzyć Ci wielu bramek, które pomogą w realizacji celu. I oczywiście oby bez kontuzji i... kartek.

Bartłomiej Gołasiewicz: Dziękuję bardzo! Mocno Marcovia Marki!


 

Kontakt

Akademia Piłkarska Marcovia - Marki
ul. Wspólna 12
05-270 Marki

Kierownik klubu
Konrad Król
e-mail: k.krol@marcovia-marki.pl
785 704 014

Sekretariat
Andrzej Wróblewski - płatności, bieżące sprawy organizacyjne
e-mail: biuro@marcovia-marki.pl
515 072 215

Koordynator sekcji piłki nożnej
Aleksander Kraśnicki
512 521 008

Koordynator sekcji piłki ręcznej dziewcząt
Małgorzata Buksakowska
605593881

Numer kontaktowe dostępne w godz. 12:00-20:00

Płatności za dany miesiąc dokonujemy przelewem na poniższy numer konta:

64 1240 6003 1111 0010 4894 8011

Mareckie Inwestycje Miejskie Spółka z o.o.
ul. Wspólna 40
05-270 Marki

e-mail: biuro@marcovia-marki.pl
www: www.marcovia-marki.pl

 

 

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa