Kolejne derby są nasze! Mazur Radzymin - Marcovia Marki 1:3!

Kolejne derby są nasze! Mazur Radzymin - Marcovia Marki 1:3!

Derbowy pojedynek Marcovii z Mazurem Radzymin zakończył się zwycięstwem podopiecznych Konrada Kucharczyka 3:1. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Marcin Rojek. Jedno trafienie zaliczył natomiast Bartłomiej Gołasiewicz. Łukasza Bestergo pokonał zaś były zawodnik Marcovii Hubert Sochacki.

 

Zdecydowanym faworytem piątkowego meczu w Ząbkach była Marcovia. Mimo, że derby zawsze rządzą się własnymi prawami to nikt nie brał pod uwagę straty punktów z zespołem, który po ośmiu kolejkach miał na swoim koncie zaledwie osiem punktów.

Pierwsze minuty pokazały, że Mazur obrał identyczną taktykę co Wicher Kobyłka. Wysoki pressing miał przynieść efekty w postaci błędów naszej defensywy. Jeden błąd przytrafił się Radosławowi Mędrzyckiemu tuż po pierwszym gwizdku, ale później nasi obrońcy radzili sobie z Arkadiuszem Pisarkiem i spółką. Marcovia mimo dominacji nad przeciwnikiem pierwszą bramkę zdobyła dopiero w 18 minucie. Na listę strzelców wpisał się powracający do wysokiej formy Marcin Rojek. Wcześniej w słupek po uderzeniu z rzutu wolnego trafił Grzegorz Brzeziński. Na tym samym zawodniku nie został odgwizdany również ewidentny rzut karny. Podobnie było w sytuacji gdy w polu karnym nieprzepisowo powstrzymywany był Bartłomiej Gołasiewicz. Mazur nie miał kompletnie pomysłu jak rozpracować Marcovię, ale miał coś z czego od kilku lat słynie - dobrze wykonywane stałe fragmenty gry. Najpierw Łukasza Bestergo pokonał Hubert Sochacki, który uderzył piłkę z rzutu wolnego mniej więcej z 35 metrów. Chwilę później jeden z zawodników gospodarzy trafił w słupek po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Końcówka pierwszej części spotkania była przez to bardzo nerwowa. Mazur "poczuł krew" i zamierzał ukąsić Marcovię jeszcze raz. Na szczęście mimo kilku prób graczom z Radzymina nie udało się pokonać naszego golkipera po raz drugi.

Po zmianie stron Marcovia błyskawicznie objęła prowadzenie. W 49 minucie bardzo dobre dośrodkowanie Michała Ochmana wykorzystał Bartłomiej Gołasiewicz. Najskuteczniejszy zawodnik w naszej drużynie pokonał Karola Zalewskiego precyzyjnym strzałem głową. Po tym trafieniu Marcovia nabrała wiatru w żagle. W 69 minucie bliski wpisania się na listę strzelców był Dominik Kendelewicz. Tym razem bramkarz gospodarzy nie miał jednak problemów z zatrzymaniem uderzenia naszego pomocnika. Mimo przewagi nasi defensorzy wciąż musieli być bardzo czujni gdyż każde zagranie w pole karne było na swój sposób groźne. W 79 minucie dzięki pressingowi Bartłomieja Gołasiewicza piłkę przejął Dominik Kendelewicz. Wypożyczony z Ursusa Warszawa zawodnik zagrał ją wzdłuż bramki gdzie stał już niepilnowany Marcin Rojek. Pomocnik Marcovii nie miał problemów z trafieniem do siatki i było 3:1 dla podopiecznych Konrada Kucharczyka. Chwilę później mogło być 4:1, ale Grzegorz Brzeziński oddał zbyt lekki strzał. W 86 minucie na placu gry pojawił się debiutujący w pierwszym zespole Paweł Basiuk. Urodzony w 2003 roku zawodnik trenuje na co dzień w naszej Akademii pod okiem Bartłomieja Salaka. Teraz otrzymał szansę zaprezentowania się w lidze okręgowej. W doliczonym czasie gry dobrą akcję przeprowadził Hubert Dałek. Niestety w ostatniej fazie zamiast podawać do lepiej ustawionego Patryka Czajki próbował zagrać trudniejszą piłkę do wspomnianego Basiuka. Ostatecznie piłkę wybili obrońcy Mazura a po chwili sędzia zakończył derbowe starcie.

Marcovia odniosła kolejne w pełni zasłużone zwycięstwo. Komplet punktów pozwolił utrzymać naszym zawodnikom pozycję lidera. Teraz przed podopiecznymi Konrada Kucharczyka domowy mecz z Sokołem Serock. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę 12 października o godz. 11:00.

Skład Marcovii:
Bestry - Żmuda, Piekarz, Mędrzycki, Jurczuk - Kublik (62 Czajka), Brzeziński, Ochman, Kendelewicz (85 Dałek), Rojek (86 Basiuk) - Gołasiewicz (81 Zabłocki)

Trener: Konrad Kucharczyk
Asystent: Michał Drużba


 

Najbliższe spotkania

AP Marcovia Marki - Dąb Wieliszew
26 października 2019 (sobota) godz. 11:00
Marki, ul. Wspólna 12

Escola Varsovia - AP Marcovia Marki
31 października 2019 (czwartek) godz. 16:15
Warszawa, ul. Fleminga

AGAPE Białołęka - AP Marcovia Marki
9 listopada 2019 (sobota) godz. 10:00

AP Marcovia Marki - Olimpia Warszawa
16 listopada 2019 (sobota) godz. 13:00
Marki, ul. Wspólna 12

Kontakt

Akademia Piłkarska Marcovia - Marki
ul. Wspólna 12
05-270 Marki

Dyrektor zarządzający
Paweł Rękas - sprawy związane z zarządzaniem klubem (administracyjno-finansowe)
e-mail: p.rekas@marcovia-marki.pl
603 154 725

Kierownik klubu
Konrad Król
e-mail: k.krol@marcovia-marki.pl
608 098 666

Sekretariat
Andrzej Wróblewski - płatności, bieżące sprawy organizacyjne
e-mail: biuro@marcovia-marki.pl
515 072 215

Koordynator sekcji piłki nożnej
Aleksander Kraśnicki
512 521 008

Koordynator sekcji piłki ręcznej dziewcząt
Małgorzata Buksakowska
605593881

Numer kontaktowe dostępne w godz. 12:00-20:00

Płatności za dany miesiąc dokonujemy przelewem na poniższy numer konta:

64 1240 6003 1111 0010 4894 8011

Mareckie Inwestycje Miejskie Spółka z o.o.
ul. Kościuszki 46 A
05-270 Marki

e-mail: biuro@marcovia-marki.pl
www: www.marcovia-marki.pl

 

 

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa