Derby są nasze! Wicher Kobyłka - Marcovia Marki 0:2!

Derby są nasze! Wicher Kobyłka - Marcovia Marki 0:2!

Zwycięstwem 2:0 zakończyło się derbowe spotkanie Marcovii z Wichrem Kobyłka. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Bartłomiej Gołasiewicz, który zgromadził na swoim koncie już pięć bramek. Tradycyjnie wygrana mogła a nawet powinna być wyższa. Za tydzień Marcovię czeka pierwszy, prawdziwy test - domowy pojedynek z Bugiem Wyszków.  


Obydwie drużyny podchodziły do derbowej rywalizacji w zupełnie odmiennych nastrojach. Marcovia podbudowana gładkim zwycięstwem nad rezerwami Victorii Sulejówek a Wicher Kobyłka zdołowany po wysokiej porażce z Escolą Varsovia. Mimo, że derby zazwyczaj rządzą się swoimi prawami to zdecydowanym faworytem meczu była drużyna Konrada Kucharczyka.

Gospodarze od samego początku grali wysokim pressingiem. Taktyka obrana przez Aleksandra Cieślaka była dosyć skuteczna gdyż nasz zespół przyzwyczajony jest do konstruowania akcji od własnej bramki. Mimo drobnych problemów Marcovia przewyższała rywali doświadczeniem czego efektem była zdobyta bramka w 17 minucie. Na listę strzelców po doskonałym dośrodkowaniu Dawida Dudy wpisał się niezawodny Bartłomiej Gołasiewicz. Ten sam zawodnik mógł w pierwszej części spotkania skompletować hat-tricka, ale dwukrotnie dobrymi interwencjami popisał się golkiper Wichru. Tuż przed przerwą Marcovia powinna podwyższyć prowadzenie. 100% sytuacji nie wykorzystał jednak Michał Ochman, który zamiast do bramki posłał piłkę obok słupka.

W drugiej części spotkania w nasze szeregi wdawał się momentami niepotrzebny chaos. Mimo wszystko nasi zawodnicy wciąż stwarzali wiele okazji. W 53 minucie błąd defensywy Wichru z zimną krwią wykorzystał Bartłomiej Gołasiewicz i było 2:0 dla Marcovii. Chwilę później powinna paść trzecia bramka, ale tym razem popularny "Gołaś" przeniósł piłkę nad poprzeczką. Gospodarze w drugiej odsłonie mieli dwie warte odnotowania okazje - strzał z rzutu wolnego i uderzenie z kilku metrów, które minęło bramkę Łukasza Bestrego. Z naszej strony dobre sytuacje zmarnowali kolejno Dominik Kendelewicz, Kacper Piekarz, Paweł Żmuda i w ostatniej akcji meczu Dawid Duda.

Podopieczni Konrada Kucharczyka odnieśli zasłużone zwycięstwo i zainkasowali kolejny komplet punktów. Cieszy fakt, że było to czwarte spotkanie, w którym nasz bramkarz zachował czyste konto. W sobotę czeka nas jednak pierwszy, prawdziwy test. Na Wspólną 12 zawita bowiem drugi w tabeli Bug Wyszków. Nasi przeciwnicy podobnie jak my mają duże aspiracje i również chcą w przyszłym sezonie znaleźć się w 4 lidze.

Wicher Kobyłka - Marcovia Marki 0:2 (0:1)
Bramki: Bartłomiej Gołasiewicz 17' 53'
Żółte kartki: Michał Ochman, Dawid Duda, Bartłomiej Gołasiewicz

Skład Marcovii:
Łukasz Bestry - Michał Grykałowski, Kacper Piekarz, Radosław Mędrzycki, Daniel Jurczuk - Arkadiusz Kublik, Dawid Duda (C), Michał Ochman (89' Krystian Jeziorek), Dominik Kendelewicz (88' Artur Zabłocki), Paweł Żmuda - Bartłomiej Gołasiewicz (82' Hubert Dałek)

Trener: Konrad Kucharczyk
Asystent: Michał Drużba

Zdjęcie: Sportowe WWL

 

Kontakt

Akademia Piłkarska Marcovia - Marki
ul. Wspólna 12
05-270 Marki

Dyrektor zarządzający
Paweł Rękas - sprawy związane z zarządzaniem klubem (administracyjno-finansowe)
e-mail: p.rekas@marcovia-marki.pl
603 154 725

Kierownik klubu
Konrad Król
e-mail: k.krol@marcovia-marki.pl
608 098 666

Sekretariat
Andrzej Wróblewski - płatności, bieżące sprawy organizacyjne
e-mail: biuro@marcovia-marki.pl
515 072 215

Koordynator sekcji piłki nożnej
Aleksander Kraśnicki
512 521 008

Koordynator sekcji piłki ręcznej dziewcząt
Małgorzata Buksakowska
605593881

Numer kontaktowe dostępne w godz. 12:00-20:00

Płatności za dany miesiąc dokonujemy przelewem na poniższy numer konta:

64 1240 6003 1111 0010 4894 8011

Mareckie Inwestycje Miejskie Spółka z o.o.
ul. Kościuszki 46 A
05-270 Marki

e-mail: biuro@marcovia-marki.pl
www: www.marcovia-marki.pl

 

 

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa